iPhone 9, kılıfı ile birlikte ortaya çıktı

iPhone 9, kılıfı ile birlikte ortaya çıktı

Bu yılın eylül ayında 3 yeni akıllı telefon modeli tanıtması beklenen Apple’ın, düşük fiyatlı ve düşük donanımlı olarak tanıtacağı akıllı telefonu iPhone 9, iPhone 9 kılıfı görselleriyle ortaya çıktı. Ortaya çıkan kılıf görselleri, iPhone 9’un bütün tasarım detaylarını ortaya çıkarıyor.

iPhone 9 nasıl olacak?
Daha önceki sızıntılarıyla birebir eşleşen iPhone 9, iPhone X‘da olduğu gibi çentikli ekran tasarımıyla gelecek ve bu ekran LCD panel olacak. Bu LCD panelli cihaz, diğer iPhone modellerinin ekranında olan OLED panele göre daha da düşük kalitede performans sergileyecek. Fakat iPhone 9’un sahip olacağı bir teknoloji yardımıyla, 1.000 nit parlaklıkta bile düşük enerji harcayacağı söyleniyor.

Ayrıca ortaya çıkan iPhone 9 kılıfı görselleri, cihazın parmak izi okuyucusuna ev sahipliği yapmayacağını gösteriyor. Apple’ın bu modelde de iPhone X’daki gibi Face ID teknolojisine yer vereceği söyleniyor.

Telefonun arka tarafına baktığımızda ise tek arka kameranın yer aldığı görülüyor. Eğer ki bu görüntüler gerçeği yansıtıyorsa iPhone 9, çift arka kameraya sahip olmayacak. Bu sebepten dolayı da cihazda optik yakınlaştırma ve portre modu gibi özellikler yer almayacak.

iPhone 9’un ortaya çıkan görsellerinde oldukça kalın olduğu görülüyor. Bu da, cihazın 150.9 x 76.5 x 8.3mm boyutlarında olacağı iddiasının doğru olma ihtimalini bir tık daha arttırıyor.

Fiyatının 650 dolar olacağı söylenen cihaz hakkında şimdilik daha fazla bilgi bulunmuyor.

Etiketler:

Yorum Yaz